Jak zamówić narzutę na łóżko?

Już spieszę wytłumaczyć. 

Narzutę na łózko pojedynczą lub w komplecie, dodatki, poduszki albo wałki, pokrowce i inne wyroby krawieckie, które są w asortymencie galerii Szych Art. można zakupić lub zamówić na stronie.

Jeżeli ktoś z Państwa woli ze mną porozmawiać przez telefon, to będzie mi miło omówić temat, sprecyzować zamówienie lub zwyczajnie wysłuchać jakie mają Państwo oczekiwania. Wiem, że rozmowa może wiele wyjaśnić  i bardzo pomóc w wyborze. Tak wiec zapraszam pod numer tel. kom. 721 216 721.  

Natomiast poczta mailowa jest mi niezbędna do przyjęcia zamówienia i potwierdzenia zakupu dlatego wszystkie ustalenia przekazuję Państwu za pomocą maila. Ustalamy czy zamówienie zostanie złożone na zakup gotowej narzuty czy szyjemy na zamówienie.  

     1.   Pierwsza możliwość to zakup już uszytej narzuty wystawionej w sklepie. Jeśli ktoś z państwa wybiera narzutę, która znajduje się w sklepie i jest dostępna w sprzedaży to wystarczy, że złoży zamówienie, wybierze opcję przesyłki i dokona opłaty na konto galerii Szychart.com, a przesyłka zostanie dostarczona zgodnie z wybraną formą dostawy. 

     2.   Druga możliwość to zakup gotowej narzuty wystawionej w sklepie z możliwością dopasowania jej do wymiarów jakich potrzebuje klientJeśli ktoś z państwa wybiera komplet lub pojedynczą narzutę, która aktualnie znajduje się w asortymencie i jest dostępna w sprzedaży ale ma nieodpowiedni rozmiar to istnieje możliwość jej przerobienia w obszarze marginesów. Mogę ją dopasować do wielkości łózka i odpowiednio przerobić. Wówczas narzuta staje się produktem spersonalizowanym, wykonanym na indywidualne zamówienie klienta. Dopasowanie produktu następuje podczas ingerencji krawieckiej gdy:

 • zostanie pomniejszona, podwinięta, obcięta, z przesunięciem marginesów
 • zwężona z przesunięciem marginesów
 • zostaną wyprute marginesy i doszyte nowe w innym kolorze
 • zostanie powiększona poprzez doszycie fragmentu z wybranej tkaniny
 • zostanie zmieniona długość lub szerokość poprzez doszycie marginesów z wybranej tkaniny


     3.   zamówienie indywidualne – szycie na zamówienie. Trzecia możliwość to narzuta w pełni spersonalizowana i wykonana w pojedynczym egzemplarzu. Na Państwa indywidualne zamówienie mogę wykonać komplet (narzuta + poduszki/wałki) lub sama narzuta albo inny produkt. Zostanie ona zrobiona w wybranym przez klienta wzorze, z odpowiednio dobranych tkaninach i z pasującymi dodatkami. Tworzenie takiej narzuty nigdy nie jest identyczne, więc proces jej tworzenia może przebiegać  inaczej przy różnych pracach. Niemniej zawsze staram się aby narzuta była wyjątkowa i wykonana starannie

Przy zamówieniu indywidualne najczęściej istotne są:

 • wzór narzuty
 • sposób i technika wykonania
 • rodzaj tkanin
 • kolory tkanin
 • rodzaj i grubość wypełnienia (owata poliestrowa, nazywana również włókniną lub watoliną lub polar)
 • podszycie (spodnia część narzuty)
 • ilość i rodzaj dodatków (poduszki, wałki- kształt i wielkość)
 • czas wykonania
 • czas i rodzaj przesyłki 


Narzuta, którą będziemy szyć na zamówienie powinna mieć dokładnie podane wymiary czyli długość i szerokość, które są optymalnie dopasowane do rozmiarów łóżka. I tu najczęściej spotykamy się z trudnościami wynikającymi z kombinacji przy pomiarach. 

Sposób odpowiedniego dopasowania narzuty aby dobrze prezentowała się na łóżku zależy od wizji urządzenia wnętrza. Narzuta może zwisać z łóżka i sięgać np. do jego nóżek, do podłogi lub zakrywać tylko powierzchnię pościeli (tak zazwyczaj przykrywa się łózka piętrowe). Może również zakrywać jedynie 1/3 powierzchni łóżka tylko w nogach. Jeżeli łóżko ma ogranicznik w nogach, narzuta może zwisać z prawej i lewej strony w dowolnej długości od 20 cm do podłogi. Natomiast jeżeli łóżko nie ma ogranicznika w nogach to narzuta może zwisać z trzech stron i wtedy inaczej mierzy się narzutę, ale należy pamiętać o zachowaniu proporcji i takiej samej długości. Wszystko zależy od tego jaki efekt dekoracyjny chcemy osiągnąć.

Jeśli zdecydują się Państwo na wykonanie narzuty w  pracowni szych Art wówczas wyjaśnię dokładnie w jaki sposób zmierzyć łóżko i wybrać odpowiedni rozmiar narzuty. Pomogę również dobrać odpowiednią ilość dodatków w postaci poduszek lub wałków. 

Co trzeba wiedzieć gdy zamawiamy spersonalizowaną narzutę?

Każda narzuta jest inna, wyjątkowa i wykonana z maksymalną starannością. Niektóre to klasyczne patchworki, inne to pejzaże, jeszcze inne przeszyte po wzorze lub mieszanka wszystkich technik na raz. 

W archiwum mamy zebrane fotografie wcześniej uszytych i już sprzedanych narzut.  Niektóre były szyte na zamówienie, dokładnie według wskazówek klientów, inne tylko sugerowane,  że ma być „coś w tym stylu”, inne wymyślone przeze mnie  lub ze wzorów. Każda z nich została wykonana w pojedynczym egzemplarzu. Można zapoznać się z tą ofertą i wybrać dla siebie pracę o podobnym lub zbliżonym wyglądzie. Również chętnie podejmę się uszycia pracy zupełnie nowej i wyjątkowej. Narzuty najczęściej łączę w komplety z poduszkami lub wałkami, które moim zdaniem pasują kształtem i nawiązują wzorem do narzuty. Są też narzuty bez dodatków i one również mają swoich zadowolonych nabywców. Wybór należy zawsze do klienta.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Scroll to Top